Наука

Наука

НАУКОВА РОБОТА КАФЕДРИ

На кафедрі діє аспірантура за спеціальностями 08.00.11  «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці» та 051 «Економіка». Під керівництвом д.е.н., професора Малярець Л.М. захищені дисертації за спеціальністю 08.00.11: Койбічук В.В. «Економіко-математичне моделювання конкурентоспроможності банків» (2015 р), Міненкова О. В. «Моделювання оцінки діяльності підприємства на основі збалансованої системи показників» (2018 р.); за спеціальностями 08.00.04 та 051 захищено 12 здобувачів.

З 1 березня 2023 р. на кафедрі виконується фундаментальна науково-дослідна робота «Забезпечення інноваційного розвитку експортно-імпортної діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки в умовах воєнного та повоєнного стану»,

керівник теми: д.е.н., професор Малярець Л.М.;

відповідальний виконавець проекту: к.е.н., доцент Норік Л.О.

Основні виконавці проекту:

Пономаренко В.С., д.е.н., професор, ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця;

Внукова Н.М., д.е.н., професор, ХНЕУ ім. С. Кузнеця;

Отенко І.П., д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин ХНЕУ ім. С. Кузнеця;

Ястремська О.М., д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту, логістики та інновацій ХНЕУ ім. С. Кузнеця;

Самойленко В.В., к.е.н., доц., доцент кафедри менеджменту, логістики та інновацій ХНЕУ ім. С. Кузнеця;

Місюра Є.Ю., к.т.н., доц., доцент вищої математики і економіко-математичних методів ХНЕУ ім. С. Кузнеця;

Норік Л.О., к.е.н., доц., доцент вищої математики і економіко-математичних методів ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Метою проекту є розробка теоретико-методологічних положень, методичних положень та практичних рекомендацій щодо формування забезпечення інноваційного розвитку експортно-імпортної діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки в умовах воєнного та повоєнного стану.

Термін виконання роботи:

початок – 01 березня 2023 р.;

закінчення – 31 грудня 2025 року.

Співробітники кафедри беруть активну участь у наукових роботах та дослідженнях, публікують статті у фахових виданнях та виданнях, що входять до міжнародних науково-метричних баз даних Scopus та WebofScience, розроблюють монографії та беруть участь у наукових та професійних конференціях.

Викладачі кафедри приймають активну участь в міжнародній діяльності, яку проводить Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця. Кафедра вищої математики й економіко-математичних методів веде секцію №6 «Сучасні економіко-математичні моделі в управлінні підприємством» в щорічній міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми управління підприємствами: теорія та практика» (керівник секції – Малярець Л.М., секретар секції – Норік Л.О.).Детальніше на сайті конференції: https://www.hneu.edu.ua/mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferentsiya-suchasni-problemy-upravlinnya-pidpryyemstvamy-teoriya-ta-praktyka/

Тематика наукових досліджень кафедри вищої математики та економіко-математичних методів ХНЕУ ім. С. Кузнеця, що пропонується до виконання на комерційній основі:

Назва теми Напрями досліджень Відповідальні виконавці,
телефони
Математичні методи в моделюванні соціально-економічних систем Удосконалення математичних методів та обґрунтування технології моделювання соціально-економічних системах в сучасних умовах Зав. каф., д.е.н.,
проф. Малярець Л.М., (057) 702-04-05
(дод. 3-44)
Аналітичні методи та моделі дослідження соціально-економічних систем Розробка фізико-математичних моделей підвищення якості функціонування об’єктів та процесів складної системи під впливом зовнішнього середовища, який часто має випадковий характер Зав. каф., д.е.н., проф. Малярець Л.М., (057) 702-04-05
(дод. 3-44)

Науково-дослідний студентський гурток. Під керівництвом зав. кафедрою Малярець Л.М. організована підготовча робота протягом усього навчального року у студентському гуртку «Сучасні математичні методи в дослідженнях в економіці» до участі в олімпіадах з математики. Основні напрями роботи гуртка – підготовка до участі у Всеукраїнській олімпіаді з навчальної дисципліни «Математика» та поглиблене вивчення наступних тем: аналітична геометрія на площині та у просторі, визначники та матриці, функціональні рівняння, теорія ймовірностей, математичне програмування, диференціальні рівняння, інтегральне числення.

Кафедра сприяє активності студентів у науково-дослідній роботі, публікації їх статей в наукових збірниках і їх участі в науково-практичних конференціях. А саме: підготовлені д.е.н., проф.Малярець Л.М.студенти активно приймають участь у щорічній студентській конференції в Університеті Малтепе (Стамбул, Турція).

Наукові працівники кафедри виїжджають за межі України з метою стажування; підвищення кваліфікації; проведення наукових досліджень.

29.11 – 01.12.2018 р.  в Університеті Малтепе (Стамбул, Турція) пройшов Міжнародний Конгрес з Бізнесу та Маркетингу (ICBM-2018), співорганізатором якого є Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця. У складі Почесного комітету працював д.е.н., академік, ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Пономаренко В.С.; у складі Організаційного комітету – к.т.н., доцент Дорохов О.В.; у складі Наукового комітету – д.е.н., професор Малярець Л.М., д.е.н., професор Пилипенко А.А. (https://icbm.world)

        Викладачі кафедри отримають гранти на наукову роботу від міжнародних фондів, у тому числі: індивідуальних, колективних.

Кафедра співпрацює з дружніми кафедрами європейських університетів, наприклад, з університетом «Lucian Blaga» в м. Сібіу (Румунія)

Викладачі кафедри проводять заходи з наукової та науково-технічної діяльності, здійснені спільно з українськими компаніями (м. Харків).

Викладачі та науковці кафедри беруть активну участь у програмах підвищення кваліфікації, й постійно знаходяться у тренді новітніх інформаційних технологій.

Д.е.н., професор Малярець Л.М. пройшла підвищення кваліфікації (стажування) щодо використання сучасних технологій комп’ютерного моделювання виробничо-управлінських процесів, в тому числі стосовно менеджменту, маркетингу, аналізу ринку, сервісу та споживацької діяльності у ТОВ «СвітСофт»за програмою «Сучасні технології бізнес-аналізу та моделювання засобами інформаційних технологій».

Викладачі кафедри проводять заходи, що здійснювались спільно з науковими установами НАН України та галузевих академій наук.

Кафедра вищої математики та економіко-математичних методів спільно з лабораторією польових досліджень з добривами та управління якістю продукції Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Академії наук України провели семінар на тему «Удосконалення методів статистичної обробки інформації польових дослідів у агрономії» та результати сумісних досліджень опубліковані в наукових виданнях.

Викладачі кафедри проводять оцінка конкурсних наукових робіт та завдань на олімпіаду та конкурс.

У 2019 р. зав. кафедрою Малярець Л.М. приймала участь у комісії як експерт по оцінюванню навчально-методичної літератури Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти та науки України. Вона є експертому Міському конкурсі студентських проектів в номінації  «Харків– територія успішної кар’єри».

Доцент Рибалко А.П. щорічно приймає участь як член журі у Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни: “Математика”

Отримано свідоцтва авторського права на твір та патенти на корисну модель: 

1) Малярець Л.М., Лебедєв С.С., Хвостенко В.С. «Методичні рекомендації «Застосування методу оцінювання капіталізації людського потенціалу, сформованого в результаті тренінгу»/заявка № u 201720289 //Авторське право і суміжні права / Офіційний бюлетень № 47, 75479 від 21.12.2017.

2) Місюра Є.Ю., Гуров О.М., Сапєлкін В.В. «Спосіб фотофіксації об’єктів медико-криміналістичних досліджень» / патент на корисну модель № 118556 від 17.03.2017.

3) Лебедєв С.С., Хвостенко В.С. «Тренінг: «Збалансована система показників в оцінюванні капіталізації людського потенціалу»/свідоцтво авторського права на твір №85760. Дата реєстрації 13.02.2019.